slovak english magyar spain agentura pre rozvoj gemera
Agentúra pre rozvoj Gemera
Aktuality

Späť na zoznam aktualít

09. januára 2018
Pozor, črtá sa skvelé školenie

Europe goes local - Podpora práce s mládežou na úrovni samosprávy.Dokedy: 20. január 2018

Kde: Žilinský kraj

Kedy: január - apríl 2018“Mladí ľudia čelia väčšine sociálnych problémov v ich bezprostrednom miestnom kontexte. Podpora ich blahobytu a samostatnosti je preto vo všeobecnosti organizovaná na miestnej úrovni. Vo väčšine európskych krajín spočíva zodpovednosť za prácu s mládežou vo veľkej miere na lokálnych samosprávach, keďže táto politická a administratívna štruktúra je najbližšie k mladým ľuďom.”

Bezplatný cyklus neformálneho vzdelávania pre lokálne tímy o podpore práce s mládežou – “Europe goes local” organizovaného IUVENTOU – slovenským inštitútom mládeže sa zameria na zvýšenie kvality práce s mládežou a to najmä zlepšením podmienok na spoluprácu medzi rôznymi zúčastnenými stranami na lokálnej úrovni v rámci konkrétnych štruktúr zapojených do samotného procesu. Tento projekt spolupráce sa nazýva “Europe Goes Local – Supporting Youth Work at the Municipal Level”

Všeobecné ciele programu:

podpora práce s mládežou v miestnej samospráve a podpora aktivizácie mladých ľudí

podpora práce so znevýhodnenými skupinami mládeže

zvýšenie informovanosti o finančných zdrojoch na prácu s mládežouVzdelávanie sa skutoční v 3 fázach:

25. – 27. január 2018,

15. – 17. marec 2018 a

19. – 21. apríl 2018.Deadline pre prihlasovanie sa je 20. január 2018, prihlášku na podujatie a všetky potrebné informácie o ?om nájdeš TU : https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSePLTDo3vd1iNhArOSCehQSM2My-C5Nkk3lK8yBlSrISPKWOw/viewformZdroj: IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže

Príspevok pridal: APRG