slovak english magyar spain agentura pre rozvoj gemera
Agentúra pre rozvoj Gemera
Fotogaléria z našich akcií

Späť na zoznam

19. marca 2013
Olympiáda GemerNation I.kolo 11.3.2013

Agentúra pre rozvoj Gemera so sídlom v Hnúšti rámci projektu Multikulturálna škola hrou II kolo, ktorý bol podporený Úradom vlády SR v rámci dotačného programu Podpora a ochrana ľudských práv a slobôd LP/2012, organizovala 11.3.2013 sa v Kultúrnom dome Janka Francisciho Rimavského v Hnúšti I. kolo Olympiády spoločenskej hry Gemernation, určenú pre žiakov základných a stredných škôl. Olympiády sa zúčastnili žiaci ZŠ Hrachovo, ZŠ Ožďany, ZŠ Tisovec, študenti Strednej odbornej školy z Revúcej, Gymnázia Ivana Kraska z Rimavskej Soboty, Strednej odbornej školy z Hnúšti, Gymnázia z Tornale a Strednej odbornej školy z Tisovca. Olympiáda nadväzovala na sériu odborných prednášok o multikulturalizme, ktoré sa uskutočnili na školách v rámci regiónu.

Na základe výsledkov I. kola sa určilo , že do druhého kola postupujú štyri školy – ZŠ Hrachovo, ZŠ Ožďany, SOŠ Revúca a Gymnázium Tornaľa , ktoré budú bojovať o hlavné ceny 19.3.2012 opäť v Hnúšti.

Hra GemerNation predstavuje patentovanú neformálnu vzdelávaciu pomôcku pre základné a stredné školy v regióne a prináša žiakom a vyučujúcim alternatívny nástroj pre vyučovanie .

Projekt Multikulturálna škola hrou II kolo je realizovaný s finančnou podporou Úradu vlády SR v rámci dotačného programu Podpora a ochrana ľudských práv a slobôd. Za obsah tohto dokumentu je výlučne zodpovedná Agentúra pre rozvoj Gemera so sídlom v Hnúšti.Príspevok pridal: Mgr. Štefan Horváth