slovak english magyar spain agentura pre rozvoj gemera
Agentúra pre rozvoj Gemera
Fotogaléria z našich akcií

Späť na zoznam

20. marca 2013
GemerNation ® olympiáda II kolo. 19.3.2013

Agentúra pre rozvoj Gemera so sídlom v Hnúšti zorganizovala d?a 19.3.2013 v rámci projektu Mulikulturálna škola hrou II. kolo v Hnúšti finálové kolo Olympiády v hraní spoločenskej hry GemerNation. Zúčastnili sa ho štyri školy postupujúce z prvého kola. Všetci zúčastnení žiaci predviedli , že ich vedomosti o regióne Gemer –Malohont sú na vysokej úrovni a svoje školy reprezentovali príkladne, za čo ich pochválili aj pani učiteľky a profesorky, ktoré ich sprevádzali. Ako to však v súťažiach býva z víťazstva sa nakoniec mohlo tešiť len jedno družstvo, ktorým bolo tentokrát družstvo z Gymnázia v Tornali, za ktorým sa umiestnili žiaci Základnej školy v Ožďanoch, Základnej školy v Hrachove a žiaci Strednej odbornej školy v Revúcej.

Víťazi získali okrem samotnej vedomostnej hry aj hlavnú cenu , ktorou boli mp3 prehrávače iPod.

Víťazom srdečne blahoželáme a všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a hodnotné podnety do ďalšieho vývoja hry.

Hra GemerNation predstavuje patentovanú neformálnu vzdelávaciu pomôcku pre základné a stredné školy v regióne a prináša žiakom a vyučujúcim alternatívny nástroj pre vyučovanie . Viac informácií na www.gemernation.sk.

Projekt Multikulturálna škola hrou II kolo je realizovaný s finančnou podporou Úradu vlády SR v rámci dotačného programu Podpora a ochrana ľudských práv a slobôd. Za obsah tohto dokumentu je výlučne zodpovedná Agentúra pre rozvoj Gemera so sídlom v Hnúšti.Príspevok pridal: Mgr. Štefan Horváth