slovak english magyar spain agentura pre rozvoj gemera
Agentúra pre rozvoj Gemera
Projekt RESTAURA

RESTAURA medzinárodný trojročný projekt, ktorý bude APRG realizovať od roku 2016 do roku 2019. Projekt je zameraný na analýzu PPP vo vybraných krajinách strednej Európy (Chorvátsko, Poľsko, Slovinsko a Slovensko) a osvetu v oblasti PPP (public-private partnership = verejno-súkromné partnerstvo) v revitalizačných projektoch. Okrem toho tento projekt otvára pre mestá partnerských krajín strednej Európy možnosti revitalizácie ich vybraného kultúrneho či historického dedičstva formou schémy verejno-súkromného partnerstva. Webstránka projektu Restaura.

Ak potrebujete poradiť v oblasti PPP a využitia PPP v rámci revitalizácie kultúrneho a historického dedičstva, kontaktujte nás cez Helpdesk.


Pre viac informácií o PPP v revitalizícii kultúrneho a historického dedičstva si stiahnite našu príručku "Handbook on Public-Private Partnership (PPP) in Built Heritage Revitalisation Projects" v anglickom jazyku. Sťahujte TU.

Ďalším výstupom projektu  je Príručka pre miestne autority v PPP projektoch v stratégiách rozvoja dedičstva. Môžete si ju v slovenskom jazyku stiahnuť Príručka pre miestne autority v PPP projektoch v stratégiách rozvoja dedičstva