slovak english magyar spain agentura pre rozvoj gemera
Agentúra pre rozvoj Gemera
Fotogaléria z našich akcií

Späť na zoznam

29. septembra 2013
Dobrovoľnícka Akcia "Z"

Múzeum socialistických kuriozít - „Akcia Z“

V sobotu 28. septembra 2013 sa uskutočnila vydarená dobrovoľnícka akcia. V rámci tejto akcie dobrovoľníci z Hnúšte, z Rimavskej Soboty a z okolia prišli pomôcť pri upratovaní a upravovaní interiéru budúceho Múzea socialistických kuriozít, ktoré sa nachádza v budove bývalého Amfiteátra v Hnúšti. Priestory budúceho múzea sa v tento de? stali miestom, kde dobrovoľníci iniciatívne ,zodpovedne a najmä s úsmevom na tvári umiest?ovali dobový nábytok, upratovali a navrhovali podoby stálych expozícií budúceho múzea.

Pilotný projekt vytvorenia múzea socialistických kuriozít je súčasťou medzinárodného projektu ReNewTown, do ktorého sú zapojení okrem Agentúry pre rozvoj Gemera ako jediného zástupcu zo Slovenska, aj partneri z Poľska, Českej republiky, Nemecka a Slovinska. Projekt je realizovaný v rámci OP Stredná Európa a spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja/ ERDF/.

Agentúra pre rozvoj Gemera chce aj touto cestou poďakovať všetkým zúčastneným dobrovoľníkom za aktívnu pomoc a spoluprácu. Akcia bola rovnako realizovana s podporou MAS Malohont v ramci grantoveho programu REGION OBCANOM - OBCANIA REGIONUPríspevok pridal: Agentúra pre rozvoj Gemera