slovak english magyar spain agentura pre rozvoj gemera
Agentúra pre rozvoj Gemera
Fotogaléria z našich akcií

Späť na zoznam

28. marca 2014
Workshop v Múzeu socialistických kuriozít Poznávanie minulosti ako prostriedok lepšieho chápania prítomnosti

20. marca 2014 sa v Múzeu socialistických kuriozít konal zaujímavý workshop pre deti z I. stupna Špeciálnej Základnej školy v Hnúšti - Poznávanie minulosti ako prostriedok lepšieho chápania prítomnosti.

Cieľom workshopu bolo predovšetkým citlivo priblížiť našu nedávnu históriu súčasnej generácii detí a prostredníctvom poznávania toho , ako deti v nedávnej dobe žili, ako sa učili, ako bol organizovaný ich voľný čas, s akými hračkami sa hrali a aké knihy čítali , poukázať na rozdiely medzi životom detí v nedávnej minulosti so súčasnosťou.

Návšteva múzea a prezeranie vystavených expozičných materiálov boli pre deti z I. stupna ŠZŠ v Hnúšti podnetné a zaujímavé. Samozrejme, najviac ich zaujali hračky a hry, s akými sa hrávali ich rodičia a starí rodičia v dobe nedávno minulej. Zaujala ich aj prednáška o hrách, o spôsobe života a o trávení voľného času detí v danom období. So záujmom si pozreli učebnice, z ktorých sa kedysi učili ich rodičia a starí rodičia.Príspevok pridal: AGENTÚRA PRE ROZVOJ GEMERA