slovak english magyar spain agentura pre rozvoj gemera
Agentúra pre rozvoj Gemera
Fotogaléria z našich akcií

Späť na zoznam

23. februára 2012
Múzeum socialistických kuriozít 25.1.2012

D�?a 25.1.2012 sa v Kultúrnom dome v Hnúšti uskutočnil prvý seminár v rámci projektu ReNewTown k pilotnému projektu Agentúry pre rozvoj Gemera pod názvom Dobové múzeum socialistických kuriozít – časť prvá – Stála expozícia. Prvotným cieľom tohoto semináru/workshopu bolo podať základné informácie o projekte ReNewTown - tejto úlohy sa zhostila JUDr. Monika Vaškovičová , riaditeľka Agentúry pre rozvoj Gemera, ďalej sa prezentovali príklady z dobrej praxe v rámci využiteľnosti budov postavených v socializme.Týmto bodom programu sprevádzala Mgr. Jana Uhrínová. Posledným príspevkom bola prednáška Mgr. Martina Pliešovského, viceprimátora mesta Hnúšťa, ktorý pútavým spôsobom priblížil históriu Hnúšte v období socializmu.

Pilotný projekt vytvorenia múzea socialistických kuriozít je súčasťou medzinárodného projektu ReNewTown, do ktorého sú zapojení okrem Agentúry pre rozvoj Gemera ako jediného zástupcu zo Slovenska, aj partneri z Poľska, Českej republiky, Nemecka a Slovinska.

Projekt je realizovaný v rámci OP Stredná Európa a spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja(ERDF).Príspevok pridal: Mgr. Štefan Horváth