slovak english magyar spain agentura pre rozvoj gemera
Agentúra pre rozvoj Gemera
Fotogaléria z našich akcií

Späť na zoznam

17. mája 2012
Workshop ReNewTown 7.5.2012

7. mája 2012 sa v MsKS v Hnúšti uskutočnil už siedmy workshop v rámci medzinárodného projektu ReNewTown. Témou workshopu bolo zhrnutie doterajších tém, z ktorých boli vybrané tie najzaujímavejšie a najatraktívnejšie. Účastníkov predchádzajúcich workshopov najviac oslovila téma Spartakiády, ktorú znovu opísala a odprezentovala Ing. A. Vargicová. K témam socialistickej módy, socialistickej reklamy a 1. mája sa vrátila JUDr. M. Vaškovičová.

Workshop bol obohatený o vystúpenie sólistov hudobného divadla HVARNA zo St. Peterburgu z Ruskej federácie. Speváci svojou hudbou a svojimi pies?ami oprášili spomienky na príjemné ruské balady a piesne a rozprávky všetkým prítomným staršej generácie. Prítomným príslušníkom mladšej generácie názorne predviedla aká hudba sa počúvala v časoch nedávno minulých a aké piesne sa stali známe a populárne na celom svete. Niektorí prítomní sa ku spievajúcim ruským hosťom pridali aj vlastným spevom, čo navodilo u všetkých prítomných príjemnú náladu.

Pilotný projekt vytvorenia múzea socialistických kuriozít je súčasťou medzinárodného projektu ReNewTown, do ktorého sú zapojení okrem Agentúry pre rozvoj Gemera ako jediného zástupcu zo Slovenska, aj partneri z Poľska, Českej republiky, Nemecka a Slovinska.

Projekt je realizovaný v rámci OP Stredná Európa a spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja(ERDF)Foto: Milan KušpálPríspevok pridal: Mgr. Štefan Horváth